Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Jak na hygienu toalet

Toalety jsou místností, kterou během dne navštívíme několikrát. Pro dobrý pocit je samozřejmě důležité udržet tuto místnost v maximální čistotě. Přesto není obvyklé se o tomto malém prostoru nějak zvlášť bavit. Pokud nedojde na pohoršenou stížnost nebo nespokojenost. Jak správně čistit toalety, jak často a jak je udržet ve špičkovém stavu?

Pravidelný úklid

Základem je samozřejmě častý pravidelný úklid. Záleží na vybavení i velikosti interiéru. Praktické jsou pevné obklady, které je možné stírat a případně i dezinfikovat, a to nejen na podlaze, ale i v okolí samotného WC. Nutnou součástí jsou také doplňky, jako štětka na čištění a odkládací nádoba, koš na hygienický odpad nebo držák na toaletní papír. I ty je třeba udržet v čistotě.

Běžný úklid by tedy měl setřít všechny plochy. Začněte od prkýnka a víka, včetně prostoru pod sedátkem, a očistěte i venkovní plochu mísy. Třeba je otříti také ovládací část splachovacího systému, držáky a samozřejmě pečlivě uklidit podlahu.

 

 

Bez chemie se neobejdete

K pravidelnému úklidu stačí běžné prostředky, nicméně dotykové plochy je vhodné otírat dezinfekcí. Využít můžete jednorázové ubrousky, dezinfekci v rozprašovači nebo roztok. Na stírání přebytečného množství dezinfekce vždy používejte jednorázové utěrky a ruce chraňte rukavicemi.

V pravidelném intervalu je pak třeba hloubkově vyčistit mísu. Pod okrajem se často usazují bakterie a mechanické nečistoty, své způsobí i vodní kámen nebo třeba železitá voda. Nevzhledné pruhy vodního kamene nebo minerálních nánosů působí nehezky, odstranit je však dokáže pouze chemie. V nabídce běžné drogerie je možné vybírat prostředky pro čištění, které stačí v dostatečném množství aplikovat na místo a nechat působit. Preventivně dobře působí i tablety, které se vkládají přímo do nádržky s vodou, při každém spláchnutí se uvolní i část čisticího prostředku. Běžné jsou i závěsy s dezinfekčním a čistícím prostředkem vkládané přímo pod okraj toalety.

Mechanické čištění nebo síla vodní páry

Zanedbané toalety vám pomůže znovu vyčistit pouze pečlivá práce. Na nánosy vodního kamene nechte působit čistící prostředek, pak vše odstraníte štětkou, špatně dostupná nebo členitá místa vám pomůže napravit třeba i použitý kartáček na zuby. Dobrou službu prokáže i parní čistič, který silou tryskané páry může uvolnit nečistoty a dosáhne do všech zákoutí.

Čistění toalety nemusí být namáhavou činností, je však třeba udržet pravidelnost a pečlivost. Žádný zásadní fígl na dokonale čistou toaletu bohužel neexistuje.

Přehled článků:

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.
Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu. Vepište prosím do poznámky.
zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.