Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Jak odstranit skvrny od červeného vína, či jiného alkoholu?

Červené víno dokáže napáchat parádní škody a podle zákonů schválnosti se směr rozlité tekutiny vždy vydá směrem k nejviditelnějšímu místu nebo alespoň k tomu nejsvětlejšímu. Nemusíte doma pořádat bujarý večírek, mnohdy stačí k pohromě jedno nešikovné drcnutí do poloprázdné skleničky. Jak se takových skvrn zbavit? Možná jednodušeji, než myslíte.

Sůl nad zlato

A to je pravda i v případě likvidování skvrn. Sůl dokáže velmi rychle pohltit vlhkost a vytáhnout s ní i barevný pigment. Zasažené místo hojně zasypte solí a nechte pár minut působit. Pak stačí košili nebo ubrus vyprat. Pravda, koberec do pračky nestrčíte, tam ale stačí běžná houbička na mytí nádobí a zasažené místo „vydrbat“.

Ne vždy se povede zachytit nehodu ihned, a ne vždy máte po ruce sůl. I zaschlé skvrny je možné úspěšně vyčistit. Stačí navlhčit citronovou šťávou nebo octem a opět nechat chvíli působit. Tady pozor na tkaninu, citron i ocet obsahují stopy kyseliny a mohou poškodit barvu. U tmavých látek raději opatrně.

Voda a žlučové mýdlo? Perfektní

Svá kouzla umí i docela obyčejné žlučové mýdlo. Seženete jej v drogerii doslova za pár korun a vyplatí se jej mít mezi běžnými pracími prostředky. Stačí látku navlhčit a promnout s mýdlem a pak přidat mezi ostatní prádlo do pracího cyklu. Žlučové mýdlo vám pomůže i od jiných skvrn, čokoláda, zelená kolena tepláků od trávy, skvrny od fixu nebo propisek. Žlučové mýdlo nepodceňujte!

Co s koberci a čalouněním?

Pravda, ani žlučové mýdlo neumí zázraky a větší skvrny z koberce vyžadují razantní zásah. Ne, nebojte, nemusíte kupovat nákladnou drogerii. Většina přípravků je stejně založena na podobných účincích jako je ocet, citron, nebo ono žlučové mýdlo. Navíc je drahá a na koberci taky zázraky neukáže.

Ideální je extraktor, tedy vysavač na mokré čištění. Systém žene vodu s čistícím prostředkem pod tlakem přímo mezi vlákna textilie, uvolní nečistoty a ihned je nasaje se zbytky vody do odpadní nádoby. Nejen, že vám pomůže od skvrn, navíc oživí barvy a vrátí zašlapaným místům původní strukturu. Extraktor je skvělý pro velký úklid, dokáže si poradit s koberci, ale i čalouněním křesel, gauče, kancelářských židlí. Nicméně pořizovací cena je poměrnou investicí. A asi se ani nevyplatí složitě extraktor půjčovat, převážet a po víkendu vracet…

Pokud vás opravdu trápí vzhled koberců a čalounění, nejjednodušší je pozvat si úklidovou firmu. Přiveze své vybavení, využije své síly a vás postaví doprostřed dokonale uklizeného bytu. Pár korun, hodinka dvě a můžete na návštěvu klidně pozvat tchýni. Kdyby se snažila sebevíc, stopy od červeného vína ani jiné drobky prostě nenajde.

Naše služby

Profesionální úklid
Úklidové služby
Úklidová firma

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.

Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu.
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Objednávky přijímáme

Pondělí až pátek 8 - 18 hod.
Mob.: +420 725 971 256

info(zavináč)uklidmi(tečka)cz

Sídlo firmy

Ukliďmi.cz
Jankovcova 1566/2b
170 00 Praha 7

Fakturační údaje

Michal Anýž
Třebešovská 2254/105
193 00 Praha 9
Horní Počernice

Číslo učtu : 772772772
Kód Banky : 0600
IBAN: CZ73 0600 0000 0007 7277 2772
BIC ( SWIFT ): AGBACZPP

 

IČ: 69528608
DIČ: CZ8008140261

zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.