Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

I rychlovarnou konvici je nutné pravidelně čistit, aby uvařila vodu opravdu rychle

Rychlovarná konvice stojí v každé kuchyni, v mnoha kancelářích i v dílnách. Denně si vaříme vodu na čaj nebo kávu a konvici bereme jen jako samozřejmé vybavení. Dokud nám spolehlivě slouží, nevěnujeme ji zásadní pozornost. Přitom můžeme pravidelnou údržbou prodloužit její životnost a dost možná i zrychlit samotný ohřev vody.

Vodní kámen

V konvici se pomalu a nenápadně usazuje vodní kámen. Pokud se záměrně nepodíváme pod pokličku, vůbec si nemusíme ničeho všimnou. Vodní kámen vytváří tenkou vrstvu na dně a po topné spirále, nekazí chuť vody, nepáchne, nijak nevadí. Tedy ve skutečnosti vadí. Vrstva vodního kamene je skrytou izolační vrstvou a pokud pokryje větší plochu, snižuje efekt ohřívání vody. A tak konvice musí vařit déle a déle…

Navíc hodně zanedbaná konvička o vodním kameni dá časem vědět. Některé konvice jsou vybavené jemným sítkem, který brání uvolnění částeček vodního kamene do nápoje společně s nalévanou vodou. Jakmile se začnou v sítku nebo dokonce v hrnečku objevovat nehezké zašlé pevné kousky, pak je nejvyšší čas konvičku pořádně vyčistit.

 

Rychlovarná konvice

Ocet, citron, soda…

K čištění naštěstí není třeba žádný složitý postup ani speciální prostředky. Stačí vám běžný ocet. Stačí jej nalít do konvice tak, aby pokryl zanesené části a nechat 20 minut působit. Pak dolijte vodou, vodu běžně uvařte a konvici pečlivě vypláchněte.

Pokud se vám nechce používat ocet pro jeho dočasnou štiplavou vůni, můžete použít i citron. Vymačkejte šťávu do konvice, slupku nakrájejte a přidejte společně s vodou. Pak citron „uvařte“ a pak pečlivě vše vylijte a vypláchněte. Kyselina citronová má dobrý efekt, i když je možná trošku slabší než ocet.

Do třetice můžeme doporučit jedlou sodu, nebo také prášek do pečiva. Ten stačí smíchat s vodou, nechat v konvičce chvíli působit, a dobře vypláchnout. Opravdu zanesenou konvici budete muset možná vymýt víckrát, ale práce určitě stojí za to. Konvice bude za pár chvil vypadat jak nová a sloužit mnohem lépe.

Jednoduchá pomoc

Pokud máte tvrdou vodu, konvice se bude zanášet rychleji, ale i tak můžete proces sedimentace trošku oddálit. Stačí si dávat pozor a naučit se zbytek vody z konvice ihned vylévat. Nakonec zjistíte, že s trochou údržby navíc může i stará konvice ještě pár sezon odsloužit a vypadat mnohem lépe i na pohled!

Přehled článků:
 • Úklid podle KonMari

  Objevte úklidovou metodu KonMari, která vám pomůže dosáhnout efektivního a dlouhodobě udržitelného pořádku ve vašem domově. Inspirujte se našimi tipy.

 • Dezinfekce v domácnosti

  K pečlivému úklidu prostě patří i dezinfekce, a to zejména častých dotykových ploch. Nemusíte se však bát agresivní chemie nebo nepříjemného zápachu.

 • Jak na hygienu toalet

  Zajistěte dokonalou hygienu vaší toalety s našimi ověřenými tipy a triky. Naučte se, jak udržet toaletu čistou a bezpečnou pro celou rodinu.

 • Jak na octomilky

  Octomilky. Drobounké mušky, které nezpůsobí žádnou škodu, nebudí protivným bzučením, neštípou, přesto svou přítomností kazí náladu všem hospodyňkám.

 • Nejoblíbenější čisticí prostředky

  Každý máme svou oblíbenou vůni, používáme oblíbený šampon nebo sprchový gel. Totéž platí i pro domácnost, každý máme zažitý postup při úklidu a také čisticí prostředky.

 • Úklidové prostředky na podlahy

  Úklid nemusí být věda a ani nemusí znamenat dlouhé hodiny velké fyzické námahy. Stačí si vybrat vhodné prostředky a vhodné nástroje. Jak na úklid podlahy, vyhnout se zbytečným chybám a zároveň dosáhnout co možná nejtrvalejšího efektu?

 • Proč si najmout někoho na úklid a nestydět se za to

  . Opravdu máte tolik času na uklízení? Nebylo by lepší sladit příchod úklidovky s home office? Můžete sedět v pracovně, pořešit resty v mailech, vyplnit daňové přiznání, dojet v čase úklidu na velký nákup. 

 • Jak odstranit skvrny od červeného vína, či jiného alkoholu?

  Svá kouzla umí i docela obyčejné žlučové mýdlo. Seženete jej v drogerii doslova za pár korun a vyplatí se jej mít mezi běžnými pracími prostředky.

 • Mokré čistění koberců před lety a nyní

  Zkuste si s námi udělat výlet do historie a možná ani ne tak daleké. Čistili jste někdy koberec? A pamatujete, jak velké čištění a úklid probíhaly třeba před třiceti lety?

 • Jakými přírodními prostředky vyčistit porcelánové umyvadlo, aby zářilo čistotou?

  Umyvadlo není jen běžnou součástí vybavení koupelny. Je to krásný designový prvek, který by měl koupelnu rozzářit a dodat ji stálou krásu. Jak se však jednoduše a účinně zbavit nehezkých nánosů mýdla

 • Důsledek pandemie? Velký důraz na úklid komerčních prostor!

  Pandemie Covid-19 mnohé změnila. V mnoha kancelářích i provozech vzniká nový režim, mění se nároky na uspořádání pracovních míst, klade se důraz na větší osobní prostor a také daleko důslednější dodržení úrovně hygieny. 

 • Ta nejšpinavější místa v domě, která byste měli uklízet, ale neděláte to

  V každém domě je pár míst, která prostě při úklidu překročíme, vynecháme nebo která nám ani nepřijdou na mysl. 

 • Úklid a čistota ve školách

  Úklid školských zařízení je náročnou disciplínou a zdaleka nenaráží pouze na úskalí velkých prostor a rušného pohybu až několik stovek dětí. 

 • Strojový úklid komerčních objektů

  Robustní vysavače mohou v pár minutách ošetřit i velkou plochu. Navíc jsou konstruované s důrazem na vysokou odolnost. Dokáží vysát nejen pevné nečistoty, ale i vodu. 

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.
Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

 • Adresa, výměra v m2.
 • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
 • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
 • Preferovaný čas úklidu.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

 • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu. Vepište prosím do poznámky.
zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.