Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Ta nejšpinavější místa v domě, která byste měli uklízet, ale neděláte to

Určitě věnujete úklidu domácnosti velký díl času i energie. Přesto možná na pár důležitých detailů zapomínáte. V každém domě je pár míst, která prostě při úklidu překročíme, vynecháme nebo která nám ani nepřijdou na mysl. A přitom jsou pěkným semeništěm bacilů a bakterií. Která to jsou? Možná budete překvapeni.

Zubní kartáček

Ruku na srdce… dezinfikujete a čistíte zubní kartáčky? Sice je denně několikrát používáme, ale samotné opláchnutí vodou po večerní dentistické hygieně zdaleka nestačí. A přitom právě ze slin se do kartáčků přenáší všemožné viry i bakterie. Pokud má rodina kartáčky ve společném odkládacím kelímku, není se co divit, když se opar jednoho „najednou“ objeví i u dalších členů domácnosti nebo se rýma nečekaně znásobí. Zkuste si vzpomenout a alespoň jednou do týdne kartáčky vydezinfikovat, můžete použít klasické dezinfekční ubrousky nebo ideálně ponořte štětiny na pár minut do vařící vody. Samozřejmě po angině nebo rýmě kartáček okamžitě úplně vyměňte.

 

Telefony, tablety, klávesnice

Jak často máte v ruce telefon? Skoro pořád? A i když s příchodem domů umyjete nebo dokonce dezinfikujete ruce, telefon zůstává po kapsách nebo v kabelce netknutý. Přitom se na jeho dotykové ploše vesele rozrůstá kolonie bakterií a jiných patogenů. Naučte se jednoduchou rutinu, s příchodem domů přetřete telefon dezinfekcí a občas věnujte trochu času i tabletu nebo klávesnici počítače. Určitě to ničemu neuškodí.

Vypínače a kliky

Pravidelný úklid by určitě měl zahrnovat veškeré dotykové plochy. Utřený prach z poliček a stolů je pro nás samozřejmostí. Na kliky nebo vypínače však přesto občas zapomínáme. Princip přenosu patogenů je přitom totožný jako třeba u onoho mobilního telefonu. Dveře si přece otevřeme všichni, několikrát.

Neberte naše doporučení jako kritiku, spíš se zkuste zamyslet. Pro velké starosti nám spousta maličkostí často uteče. Napravit se však dá skoro každá chyba. A do běžného úklidu snadno zařadíte pár bodů navíc aniž by běžný čas věnovaný domácnosti příliš nabobtnal.

Naše služby

Profesionální úklid
Úklidové služby
Úklidová firma

Přehled článků:
 • Úklid podle KonMari

  Objevte úklidovou metodu KonMari, která vám pomůže dosáhnout efektivního a dlouhodobě udržitelného pořádku ve vašem domově. Inspirujte se našimi tipy.

 • Dezinfekce v domácnosti

  K pečlivému úklidu prostě patří i dezinfekce, a to zejména častých dotykových ploch. Nemusíte se však bát agresivní chemie nebo nepříjemného zápachu.

 • Jak na hygienu toalet

  Zajistěte dokonalou hygienu vaší toalety s našimi ověřenými tipy a triky. Naučte se, jak udržet toaletu čistou a bezpečnou pro celou rodinu.

 • Jak na octomilky

  Octomilky. Drobounké mušky, které nezpůsobí žádnou škodu, nebudí protivným bzučením, neštípou, přesto svou přítomností kazí náladu všem hospodyňkám.

 • Nejoblíbenější čisticí prostředky

  Každý máme svou oblíbenou vůni, používáme oblíbený šampon nebo sprchový gel. Totéž platí i pro domácnost, každý máme zažitý postup při úklidu a také čisticí prostředky.

 • Úklidové prostředky na podlahy

  Úklid nemusí být věda a ani nemusí znamenat dlouhé hodiny velké fyzické námahy. Stačí si vybrat vhodné prostředky a vhodné nástroje. Jak na úklid podlahy, vyhnout se zbytečným chybám a zároveň dosáhnout co možná nejtrvalejšího efektu?

 • Proč si najmout někoho na úklid a nestydět se za to

  . Opravdu máte tolik času na uklízení? Nebylo by lepší sladit příchod úklidovky s home office? Můžete sedět v pracovně, pořešit resty v mailech, vyplnit daňové přiznání, dojet v čase úklidu na velký nákup. 

 • Jak odstranit skvrny od červeného vína, či jiného alkoholu?

  Svá kouzla umí i docela obyčejné žlučové mýdlo. Seženete jej v drogerii doslova za pár korun a vyplatí se jej mít mezi běžnými pracími prostředky.

 • Mokré čistění koberců před lety a nyní

  Zkuste si s námi udělat výlet do historie a možná ani ne tak daleké. Čistili jste někdy koberec? A pamatujete, jak velké čištění a úklid probíhaly třeba před třiceti lety?

 • Jakými přírodními prostředky vyčistit porcelánové umyvadlo, aby zářilo čistotou?

  Umyvadlo není jen běžnou součástí vybavení koupelny. Je to krásný designový prvek, který by měl koupelnu rozzářit a dodat ji stálou krásu. Jak se však jednoduše a účinně zbavit nehezkých nánosů mýdla

 • Důsledek pandemie? Velký důraz na úklid komerčních prostor!

  Pandemie Covid-19 mnohé změnila. V mnoha kancelářích i provozech vzniká nový režim, mění se nároky na uspořádání pracovních míst, klade se důraz na větší osobní prostor a také daleko důslednější dodržení úrovně hygieny. 

 • Úklid a čistota ve školách

  Úklid školských zařízení je náročnou disciplínou a zdaleka nenaráží pouze na úskalí velkých prostor a rušného pohybu až několik stovek dětí. 

 • I rychlovarnou konvici je nutné pravidelně čistit, aby uvařila vodu opravdu rychle

  Zjistěte, jak efektivně vyčistit rychlovarnou konvici a prodloužit její životnost. Přinášíme osvědčené metody a tipy pro bezchybnou čistotu.

 • Strojový úklid komerčních objektů

  Robustní vysavače mohou v pár minutách ošetřit i velkou plochu. Navíc jsou konstruované s důrazem na vysokou odolnost. Dokáží vysát nejen pevné nečistoty, ale i vodu. 

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.
Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

 • Adresa, výměra v m2.
 • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
 • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
 • Preferovaný čas úklidu.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

 • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu. Vepište prosím do poznámky.
zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.