Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Čištění koberců

K běžné péči o domácnost patří pravidelné luxování. Koberce pohlcují prach, drobné nečistoty a pro upravený vzhled bytu, a hlavně i pro udržení zdravého prostředí, je pravidelná starost o velké plochy koberců zásadní. Nicméně stejně jako jakýkoliv jiný textil, koberce časem ztrácí původní intenzitu barev a zatěžuje je i běžná pochůzka. Jak prodloužit krásný vzhled a ušetřit i čas?

Skvrny od jídla a pití

Pro čištění výrazně potřísněných míst existuje dlouhý seznam rad. Skvrny od jídla nebo i kávy nebo vína může pomoci odstranit třeba obyčejná sůl. Na znečištěné místo ji stačí v silné vrstvě nasypat a nechat několik hodin působit, sůl absorbuje většinu vlhkosti a s ní i barviva. Pak stačí místo vyluxovat a případně dočistit vlhkým hadříkem.

Na trhu běžně koupíte i speciální čistící prostředky, jejich účinnost i aplikace se liší od výrobce, nicméně většina produktů je rozdělena podle původu skvrny a tak, abyste vždy správně zasáhli, budete se muset vybavit alespoň několika různými. Nejčastější skvrny vznikají od jídla, nápojů, ale nezanedbatelně špatně působí i otisky rukou, pot, v domácnostech s malými dětmi budete také často řešit i další drobné nehody.

Agresivní chemické prostředky nebo často exponovaná místa však mohou časem vytvořit nežádoucí efekt. Výraznou čistotou nebo působením na původní barvu odliší zasažené místo od okolí a nechtěně na něj ještě více upozorní. Pravidelnou péči o koberec by tak mělo provázet nejen okamžité odstranění nové skvrny a průběžné luxování, ale i hloubkové čištění.

Vezměte si na pomoc profesionální techniku

Naštěstí už nemusíte tepovat koberec ručně. Výrobci čistící techniky představují vysoce praktické stroje, které dokáží aplikovat speciální prostředky hluboko do vláken koberce a účinně vysát nejen uvolněnou špínu, ale i přebývající tekutinu. S přístrojem se zachází jako s vysavačem, plynulými pohyby vyčistíte i velké plochy, čistit můžete zátěžové koberce, i náročnější běhouny nebo tkané koberce v obýváku nebo ložnici. Výsledkem budou oživené barvy a také obnova struktury vláken. Hloubkové čištění také koberce sjednotí, namáhané plochy nebo místa s častou pochůzkou budou působit méně výrazně.

Čištění koberců samozřejmě zvládnete sami a přístroj i s čistící technikou si můžete zamluvit v půjčovně. Nicméně budete muset zajistit dovoz zařízení a vyhradit si na práci dost času. Ideální variantou je objednat si naši úklidovou firmu Ukliďmi, která disponuje nejen vlastní technikou ale i pracovní silou. Můžete se věnovat práci z domácí kanceláře, zařídit potřebné pochůzky po městě, nakoupit nebo se pustit do zvelebování zahrady. Konec konců, můžete si klidně i udělat zasloužené volno. V několika málo hodinách vám naše úklidovka představí odvedenou práci. Pohled na dokonale čistý byt vás přesvědčí o správném rozhodnutí.

» Stačí vyplnit a odeslat formulář níže.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.

Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu.
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Objednávky přijímáme

Pondělí až pátek 8 - 18 hod.
Mob.: +420 725 971 256

info(zavináč)uklidmi(tečka)cz

Sídlo firmy

Ukliďmi.cz
Jankovcova 1566/2b
170 00 Praha 7

Fakturační údaje

Michal Anýž
Třebešovská 2254/105
193 00 Praha 9
Horní Počernice

Číslo učtu : 772772772
Kód Banky : 0600
IBAN: CZ73 0600 0000 0007 7277 2772
BIC ( SWIFT ): AGBACZPP

 

IČ: 69528608
DIČ: CZ8008140261

zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.