Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Šest tipů na bleskový generální úklid bytu. Počínejte si jako profík

Už máte dost tisíce drobností, které se během roku nenápadně rozpínají celým bytem? Nebaví vás chodit kolem hromádky starých časopisů, odloženého oblečení, do knihovny už se nevejde jediná nová knížka a cítíte, že by vám i vašemu bytu nejvíce prospěl velký úklid? Jen do toho! Využijte bojovné nálady, práce vám půjde víc od ruky a nebude vás zdržovat nostalgie.

1.      Udělejte si bojový plán

V nadšení přeci jen trošku přibrzděte a ještě, než se do práce ponoříte, naplánujte si jednotlivé kroky dopředu. Úklidem nemusíte zabít celý víkend a nemusíte si ani zbytečně přidělávat práci. Pořiďte si veškeré čistící prostředky, zkontrolujte zásobu sáčků do vysavače a vybavte se třeba i krabicemi na odkládané věci.

Také si rozmyslete rozsah úklidu. Potřebujete umýt okna, zbavit nábytek prachu, nebo si zaslouží výraznou péči i koberce a čalounění? V tomto případě se pak vyplatí půjčit si speciální extraktor, který efektivně mokrou cestou vysaje všechny nečistoty a osvěží barvy i strukturu textilií.

2.      Od shora dolů a od oken ke dveřím

V každé místnosti postupujte stejně. Umyjte okno a žaluzie, pak je na místě otřít prach z horních částí skříní. Nezapomeňte otřít vnější strany dveří skříní, ale také dveře i vypínače, právě tam se hromadí otisky rukou nejvíc. Jako poslední přijde na řadu koberec nebo podlaha. Luxováním nebo vytíráním za sebou necháte krásně a dokonalou čistou místnost.

3.      Buďte na sebe přísní!

Všechno, co do místnosti nepatří, vyneste a uložte na jednu dočasnou hromádku. Pokud se chcete pustit i do skříní, pak vyřaďte nemilosrdně vše, co opravdu nepotřebujete. U oblečení většinou platí, že to, co nenosíte dobrý rok, už nosit nebudete. Stejně přísně můžete vyhodnotit i přečtené knihy, můžete je nechat v krabici a odnést třeba do antikvariátu. Do tříděného odpadu vyneste staré časopisy a noviny, reklamní letáky, katalogy. Pročistit můžete i „lapače prachu“, dočasně do garáže nebo do sklepa můžete přenést svícny, vázičky, figurky a jiné drobnosti, které se prostě nashromáždí kousek ke kousku.

4.      Koupelna a kuchyně zaberou nejvíc času

Koupelna a kuchyně jsou oříšek, představují prostor, který se nejhůře vybírá při zařizování a také u úklidu vyžadují největší pečlivost. Obklady a dlažbu, ale i desku linky, dřez, umyvadla, vanu nebo sprchový kout a vodovodní baterie musíte vyčistit nejen od otisků rukou, ale i zbytků mýdla a vodního kamene. Naštěstí jsou k dispozici ekologicky příznivé i agresivní chemické prostředky, které vám hodně pomohou.

Hodně šikovný je také parní čistič, který bez dráždivé chemie a bez mechanického drhnutí dokáže rozpustit i velmi odolné nečistoty. V koupelně posbírejte ručníky, župany, v kuchyni látkové utěrky a vše vyperte na vysokou teplotu. Svěží textil provoní místnosti a bude perfektní tečkou za celým úklidem.

5.      Průvan na chodbě a ve verandě

Jako poslední vás čeká úklid ve vstupním prostoru. I tady si dejte záležet a proberte nemilosrdně skladované tašky, rukavice, čepice, bundy, kabáty a boty. Určitě najdete místo, kam roztřídit boty, které používáte jen o víkendu při práci na zahradě, sportovní oblečení, které má svůj čas jednou – dvakrát do týdne a určitě najdete i kousky, které už dlouho nikdo nenosí.

6.      Darujte, prodejte, odvezte

Jsme obklopeni relativním blahobytem. Při velkém úklidu určitě zaplníte nejednu krabici, a tak není od věci třídit a rozdělovat. Oblečení můžete věnovat kamarádce s mladšími dětmi, nebo jej odnést charitativní sbírce. Knihy patří do antikvariátu nebo třeba potěší městskou knihovnu. Nábytek nebo nepoužívané domácí spotřebiče můžete nafotit a prodat přes internetové bazary nebo věnovat za odvoz. Ulehčíte si práci, a navíc vás může těšit, že vaše věci budou ještě k užitku.

 

A pokud se vám nic z tohoto nechce řešit, objednejte si naši úklidovou firmu. Stačí vyplnit formulář níže.

 

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.
Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu. Vepište prosím do poznámky.
zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.