Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Chyby, které mění úklid domácnosti v peklo. Jak si usnadnit život a ušetřit čas?

Úklid bytu není zrovna časem, na který se těšíme celý den, ani neplánujeme, jak si jednotlivé úkony co nejvíc užít a protáhnout. Nicméně pocit z dobře odvedené práce, svěží vůně a hezky poklizený prostor je velmi příjemnou odměnou. V uklizeném bytě najdeme vždy co hledáme, cítíme se dobře a nehledáme výmluvy, pokud se ve dveřích objeví nehlášená návštěva. Uklízet umí každý, někdo je pečlivější, někdo vsází na babičkovské rady, někdo si snaží ulevit nejmodernější technikou. Někdy ale děláme zbytečné chyby, které nás stojí čas navíc.

Je na uklízení dobré i staré tričko? Není!

Schováváte si onošená trička a znovu je recyklujete alespoň jako hadr na podlahu nebo při utírání prachu? Možná šetrné, ale bohužel nefunkční. Z bavlny i dalších tkanin se při mechanickém stírání uvolňují drobná vlákna. Při leštění oken na ploše zůstanou a budou kazit výsledný dojem, stejně tak se zachytí na vytírané podlaze nebo skříňce mezi částečky prachu. Další vadou běžné pleteniny je malá savost. Pokud používáte správně mikrovláknové utěrky, uvědomíte si velký rozdíl na první pohled. Nadbytek čistícího prostředku mikrovláknová utěrka pojme společně se uvolněnými nečistotami. Starým tričkem budete nadbytek prostředku donekonečna roztírat a pak hledat suchý kousek, kterým se zbavíte vzniklých šmouh.

Vlastní chemická receptura

Pokud jste si zvykli jen odhadnout míru čistícího prostředku od oka nebo si dokonce vytváříte volné směsi, můžete si nejen přidělat práci, ale ohrozit i své zdraví. Každý přípravek je opatřen návodem a měl by být dodržen, jedině tak docílíte žádaného efektu. Spojením dvou prostředků, dokonce jiných výrobců, nebudete násobit účinek, spíš jej snížíte. Naučte se číst návody i u domácí chemie a dodržujte je. Mísením prostředku na bázi chlorového bělidla i třeba s obyčejným octem může vyvolat reakci, která vytvoří čpavé výpary, dráždí dýchací cesty, oči. V tom lepším případě si vyrobíte nepříjemný zápach, kašel a bolest hlavy.

Jedině drahé a značkové prostředky fungují

V současné pestré nabídce je těžké se zorientovat a najít „to pravé“. Bohužel platí, že ne každý prostředek dosáhne deklarované účinnosti. Nicméně výrazně levným a extrémně drahým prostředkům je dobré se vyhnout obloukem. Zkuste si někdy porovnat obsah účinných látek mezi dvěma prostředky. Třeba zjistíte, že už roky zbytečně utrácíte za značkové produkty, které jsou však srovnatelné s běžnou řadou.

Někdy se vyplatí poslechnout si rady našich babiček. Skvrny z prádla se dají velmi dobře odstranit i úplně obyčejnými postupy. Na vodní kámen skvěle funguje levný ocet nebo jedlá soda, ocet je konec konců přírodní dezinfekcí. Pomůže vám při praní odstranit z prádla zápach a „načechrá“ často používané froté ručníky. Jedlá soda vytáhne barevné skvrny i od kávy nebo červeného vína.

Někdy se stačí jen zastavit a podívat se na běžné rutinní práce s nadhledem. Je opravdu nutné věnovat úklidu bytu každé sobotní dopoledne? Je možné vyměnit dramatický úklid za zběžné udržování pořádku a místo procházky po bytě s vysavačem vyrazit ven do přírody? Co pro jednou udělat radikální změnu a pozvat si na hloubkový úklid profesionální úklidovou firmu? Ušetříte čas, energii a výsledek vás bude těšit stejně, jako byste se s mytím oken a drhnutím koupelny potýkali sami. A nebudete muset analyzovat čistící prostředky ani efektivitu vlastních postupů. Vždyť profesionální úklidové služby jsou darem z nebes. Ušetří vám čas i peníze.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.

Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu.
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Objednávky přijímáme

Pondělí až pátek 8 - 18 hod.
Mob.: +420 725 971 256

info(zavináč)uklidmi(tečka)cz

Sídlo firmy

Ukliďmi.cz
Jankovcova 1566/2b
170 00 Praha 7

Fakturační údaje

Michal Anýž
Třebešovská 2254/105
193 00 Praha 9
Horní Počernice

Číslo učtu : 772772772
Kód Banky : 0600
IBAN: CZ73 0600 0000 0007 7277 2772
BIC ( SWIFT ): AGBACZPP

 

IČ: 69528608
DIČ: CZ8008140261

zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.