Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Detailní plán pro jarní úklid

Jaro vždy patřilo velkému úklidu. V mnoha domácnostech se nejpozději těsně před Velikonoci myla okna, probíhalo čištění koberců a čalounění, výměna ložního prádla a mnohdy docházelo i na hloubkový úklid skříní. Máte už letošní velký očistný úklid za sebou? Neoddalujte domácí práce, v mnoha směrech vám pomůžou utříbit si i myšlenky a dokonale uklizený byt od nánosů prachu i zbytečných předmětů působí i velmi dobře psychicky.

Od půdy až do sklepa

Možná máte odhodlání pustit se do vyhazování a třídění, ale nevíte, kde začít? Postupujte systematicky a držte se plánu. Ideální je postupovat ve směru odshora dolů, a v každé místnosti začínat směrem od oken ke dveřím. Hlavně se nenechte rozptýlit a neopouštějte místnost, dokud není vše základní hotovo. Každé místnosti věnujte dostatek času a nezapomeňte na nic, kromě obýváku, ložnice a třeba koupelny k vašemu bytu patří i spíš, technická místnost nebo garáž!

Zapomeňte na nostalgii

Samozřejmě záleží, jak máte byt vybavený, kolik máte úložného prostoru a nakolik vás k věcem váže nostalgie. Zkuste pro jednou projít všechny skříně a být opravdu důslední. Při třídění oblečení, knih i třeba elektroniky můžete používat stejný systém. Nechejte si jen ty věci, které vám dělají radost a které stále používáte nebo často nosíte!

Přestaňte spoléhat na nové diety a předsevzetí o hubnutí. Kalhoty nebo sukně, které už rok neoblékáte velmi pravděpodobně neobléknete ani do dalšího velkého úklidu. Ale pozor, zachovanými věcmi můžete udělat radost. Rozdělte je na věci k úplnému vyhození, staré, onošené nebo u techniky nefunkční. Další hromádka může posloužit jako dar k protřídění příbuzným s mladšími dětmi nebo charitě. Knihy můžete věnovat místní knihovně nebo škole. Vytříděné balíčky se snažte odvézt co nejdříve! Jinak se dostanete do bludného kruhu a místo ve skříni vám budou věci dál překážet třeba v garáži.

Luxujte a otírejte povrchy hned

Jakmile se vám povede projít obsahem skříní, pečlivě vysajte a vytřete police i vnitřní rohy. Možná budete překvapeni kolik prachu se za zimu nastřádá i za komínkem triček. Očistěte také špatně dostupná místa a horní plochy. Můžete si pořídit speciální prostředky na dřevo s oleji nebo nano technologií, které odstraní otisky rukou, a navíc čelním dveřím skříní vrátí perfektní lesk a oživí barvy.

Ideální je opravdu postupně vyřešit místnost po místnosti. V daném pokoji závěrem úklidu otřete stínící techniku, vyperte závěsy a umyjte okna. Nakonec pečlivě vyluxujte. Velkou výhodou jsou vysavače s nástavci, které vám dovolí sáhnout i za topení, do škvír, nebojte se v posteli odnést matraci ven na sluníčko a vyluxovat důkladně i pod lůžkem.

Za zvážení stojí také půjčení speciálního vysavače pro mokré vysávání a čištění. I opotřebovanému koberci nebo čalounění gauče můžete hloubkovým čištěním vrátit barvu a oživit i strukturu vláken. Profesionální úklidová technika se snadno obsluhuje a odsaje přebytečnou vodu. Nemusíte se bát dlouhého omezení v běžném užívání pokoje s vyčištěným kobercem.

Koupelna a kuchyně – místo pro velkou seberealizaci

U šatníku můžete zažít i legraci zkoušením zapomenutých a odložených kousků. Bavit vás může i třídění knih. Největší kus práce vás ale čeká v kuchyni a koupelně. I tady se vyplatí předem si pořídit speciální prostředky na čištění obkladů a dlažby. Vybavit se můžete i čističi trouby a grilu. Nezapomeňte ani vyčistit odpady, vysoce účinné prostředky jsou nebezpečné, postupujte podle návodu a nezapomeňte na ochranné rukavice!

Skvělou pomocí jsou inovativní prostředky, které kombinují účinné látky s nano technologií. Ošetřený povrch zbavíte povlaku mýdla, vodního kamene, mastnoty, a navíc na něm zanecháte ochranný film. Ani při častém používání nebudou povrchy ztrácet lesk, voda bude z povrchu stékat a nebudou na něm tak lehce ulpívat nové vrstvy nečistot. Umyjte a vyleštěte obklady, sprchový kout, baterie i umyvadla a vanu. Protřiďte také kosmetiku a projděte třeba i textil, jako jsou ručníky a osušky. V kuchyni se věnujte čištění povrchů se stejnou důsledností a také nezapomeňte na zapomenuté poklady. Vyřaďte nepoužívané nádobí nebo vybavení, projděte zásoby trvanlivých potravin a zkontrolujte jejich lhůty.

Napište si seznam oprav

V průběhu velkého úklidu si pište závažnější opravy, napište si seznam prasklých žárovek k výměně, drobných oděrek na zdech, vypište si typy baterií do spotřebičů, které už žádají dlouho výměnu. S odstupem můžete získat lepší přehled i nad nutností nového malování pokojů, stavem nábytku a určitě přijdete na spoustu nápadů, které perfektně uklizenému bytu budou slušet a dodají mu živější vzhled.

 

A pokud se vám nic z tohoto nechce řešit, objednejte si naši úklidovou firmu. Stačí vyplnit formulář níže.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.

Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu.
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Objednávky přijímáme

Pondělí až pátek 8 - 18 hod.
Mob.: +420 725 971 256

info(zavináč)uklidmi(tečka)cz

Sídlo firmy

Ukliďmi.cz
Jankovcova 1566/2b
170 00 Praha 7

Fakturační údaje

Michal Anýž
Třebešovská 2254/105
193 00 Praha 9
Horní Počernice

Číslo učtu : 772772772
Kód Banky : 0600
IBAN: CZ73 0600 0000 0007 7277 2772
BIC ( SWIFT ): AGBACZPP

 

IČ: 69528608
DIČ: CZ8008140261

zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.