Napište nám
Objednávka
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)
Fungujeme bez omezení Dezinfekce provádíme do 24 h

Naše společnost si vyhrazuje právo odmítnout objednanou službu lidem, firmám či institucím, jenž jsou v souvislosti s COVID-19 v karanténě či je u nich potvrzena nákaza virem COVID-19. Objednáním úklidové či pomocné služby prohlašujete, že v místě výkonu objednané služby, ani v jeho bezprostředním okolí nejsou známy žádné případy COVID-19, a to ani ve stavu karantény či podezření. Dále se zavazujete až 14 dní zpětně nás o případné změně ohledně rozšíření či nákazy COVID-19, a s tím spojené karanténě informovat. V případě zatajení této skutečnosti budou vůči Vaší osobě či společnosti učiněny právní kroky pro náhradu případné škody, která by Vaším jednáním byla způsobena naší společnosti.

Děkujeme za pochopení, Ukliďmi.

Efektivně proti plísni

Plíseň je slabinou starších domů, velmi rychle si však najde svá místa i v novostavbách. Stačí trochu vlhka a tepla, a v rohu koupelny, ve spárách dlaždiček nebo pod parapetem okna se objeví nevzhledné skvrny. Jak se plísně zbavit jednou pro vždy? Ne vždy stačí místo ošetřit rozprašovačem a vyvětrat.

Prevence je nejlepší základ

Plíseň se nejrychleji šíří tam, kde je vlhko a teplo. Jako první se nabízí prostory koupelny nebo kuchyně, bohužel často jsou zasažené také rohy obytných místností. Základem je vytvořit podmínky, které plísni budou preventivně trvale bránit. Důležitá je kvalitní izolace a časté větrání.

Cirkulace vzduchu upravuje vzdušnou vlhkost. Často větrejte, pokud máte koupelnu v jádru bytu, vyplatí se instalovat kvalitní vzduchotechniku, která bude nahromaděnou vlhkost odvádět. V kuchyni by neměla chybět digestoř, která odsaje páru z vaření. Za zvážení stojí také sušička na prádlo, zejména v zimních měsících, kdy není snadné sušit prádlo venku.

Kvalitní izolace pak zase vyřeší vzlínání vlhkosti zvenčí nebo vyrovná tepelné mosty. U starších domů je bez zásadních úprav boj s plísní nekonečnou prací. Skvrny se budou znovu a znovu objevovat a krom nehezkého vzhledu mohou negativně ovlivnit i zdraví obyvatel.

První stopy plísně řešte hned

A nebojte se postupovat radikálně. Už první tečky na stěnách nebo obkladech zakládají spletitou síť spor. Plísně však nikdy nelikvidujte „na sucho“. Riskujete roznesení po okolí a také zasažení dýchacích cest. Aplikovat můžete ocet, platí za přírodní dezinfekci, na výběr jsou i ekologicky šetrné prostředky. Nicméně u plísně bohužel někdy nestačí a lepší je smířit se s dočasným zápachem a vsadit na účinnější přípravky třeba s obsahem chloru.

U chemie vždy postupujte podle doporučeného návodu a nezapomeňte používat rukavice. Přípravek mnohdy stačí aplikovat mechanickým rozprašovačem přímo na místo, naneste i na širší okolí. Nechte působit dostatečně dlouhou dobu a pak mechanicky odstraňte stopy plísně utěrkou, houbičkou nebo špachtlí.

Aplikaci je třeba opakovat, dávkování i frekvence se může lišit, ale dopředu počítejte s několika cykly.

Plíseň v bytě? Někdy nezbude než povolat odbornou firmu

Malé stopy plísně v koupelně nebo kuchyni nejsou ostuda. Bohužel tyto místnosti jsou vysoce zatížené vlivem vlhkosti, jsou hodně vytápěné, a tak představují pro bakterie, plísně i houby doslova ráj.

Pokud objevíte plíseň v rohu obýváku, pak je situace vážnější. Pravděpodobně budete muset řešit nedostatečnou izolaci a povolat odbornou firmu. Malé lokální skvrny můžete řešit opět speciálními přípravky a malbou zamaskovat následky. Někdy je třeba zajít hlouběji a odstranit i část omítky.

Pokud řešíte velkou plochu, můžete do nátěru, barvy nebo i interiérové omítky přidat speciální prostředky s dezinfekcí, které budou působit jako dlouhodobá prevence. Pokud se i tak skvrny plísně znovu objeví, je lepší povolat specialisty. Hloubkovou sondou zjistí rozsah šíření plísně a hlavně důvod. Nicméně řešení je třeba najít i za cenu menší investice. U plísně nejde jen o hezký nebo nehezký vzhled, ale především o vaše zdraví.

Můžete si také objednat profesionální úklid domácnosti či bytu.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.

Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu.
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Objednávky přijímáme

Pondělí až pátek 8 - 18 hod.
Mob.:+420 725 971 256

info(zavináč)uklidmi(tečka)cz

Sídlo firmy

Ukliďmi.cz
Jankovcova 1566/2b
170 00 Praha 7

Fakturační údaje

Michal Anýž
Třebešovská 2254/105
193 00 Praha 9
Horní Počernice

Číslo učtu : 772772772
Kód Banky : 0600
IBAN: CZ73 0600 0000 0007 7277 2772
BIC ( SWIFT ): AGBACZPP

 

IČ: 69528608
DIČ: CZ8008140261

zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.