Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Efektivně proti plísni

Plíseň je slabinou starších domů, velmi rychle si však najde svá místa i v novostavbách. Stačí trochu vlhka a tepla, a v rohu koupelny, ve spárách dlaždiček nebo pod parapetem okna se objeví nevzhledné skvrny. Jak se plísně zbavit jednou pro vždy? Ne vždy stačí místo ošetřit rozprašovačem a vyvětrat.

Prevence je nejlepší základ

Plíseň se nejrychleji šíří tam, kde je vlhko a teplo. Jako první se nabízí prostory koupelny nebo kuchyně, bohužel často jsou zasažené také rohy obytných místností. Základem je vytvořit podmínky, které plísni budou preventivně trvale bránit. Důležitá je kvalitní izolace a časté větrání.

Cirkulace vzduchu upravuje vzdušnou vlhkost. Často větrejte, pokud máte koupelnu v jádru bytu, vyplatí se instalovat kvalitní vzduchotechniku, která bude nahromaděnou vlhkost odvádět. V kuchyni by neměla chybět digestoř, která odsaje páru z vaření. Za zvážení stojí také sušička na prádlo, zejména v zimních měsících, kdy není snadné sušit prádlo venku.

Kvalitní izolace pak zase vyřeší vzlínání vlhkosti zvenčí nebo vyrovná tepelné mosty. U starších domů je bez zásadních úprav boj s plísní nekonečnou prací. Skvrny se budou znovu a znovu objevovat a krom nehezkého vzhledu mohou negativně ovlivnit i zdraví obyvatel.

První stopy plísně řešte hned

A nebojte se postupovat radikálně. Už první tečky na stěnách nebo obkladech zakládají spletitou síť spor. Plísně však nikdy nelikvidujte „na sucho“. Riskujete roznesení po okolí a také zasažení dýchacích cest. Aplikovat můžete ocet, platí za přírodní dezinfekci, na výběr jsou i ekologicky šetrné prostředky. Nicméně u plísně bohužel někdy nestačí a lepší je smířit se s dočasným zápachem a vsadit na účinnější přípravky třeba s obsahem chloru.

U chemie vždy postupujte podle doporučeného návodu a nezapomeňte používat rukavice. Přípravek mnohdy stačí aplikovat mechanickým rozprašovačem přímo na místo, naneste i na širší okolí. Nechte působit dostatečně dlouhou dobu a pak mechanicky odstraňte stopy plísně utěrkou, houbičkou nebo špachtlí.

Aplikaci je třeba opakovat, dávkování i frekvence se může lišit, ale dopředu počítejte s několika cykly.

Plíseň v bytě? Někdy nezbude než povolat odbornou firmu

Malé stopy plísně v koupelně nebo kuchyni nejsou ostuda. Bohužel tyto místnosti jsou vysoce zatížené vlivem vlhkosti, jsou hodně vytápěné, a tak představují pro bakterie, plísně i houby doslova ráj.

Pokud objevíte plíseň v rohu obýváku, pak je situace vážnější. Pravděpodobně budete muset řešit nedostatečnou izolaci a povolat odbornou firmu. Malé lokální skvrny můžete řešit opět speciálními přípravky a malbou zamaskovat následky. Někdy je třeba zajít hlouběji a odstranit i část omítky.

Pokud řešíte velkou plochu, můžete do nátěru, barvy nebo i interiérové omítky přidat speciální prostředky s dezinfekcí, které budou působit jako dlouhodobá prevence. Pokud se i tak skvrny plísně znovu objeví, je lepší povolat specialisty. Hloubkovou sondou zjistí rozsah šíření plísně a hlavně důvod. Nicméně řešení je třeba najít i za cenu menší investice. U plísně nejde jen o hezký nebo nehezký vzhled, ale především o vaše zdraví.

Můžete si také objednat profesionální úklid domácnosti či bytu.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.
Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu. Vepište prosím do poznámky.
zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.