Napište nám
Objednávka
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)
Fungujeme bez omezení Dezinfekce provádíme do 24 h

Naše společnost si vyhrazuje právo odmítnout objednanou službu lidem, firmám či institucím, jenž jsou v souvislosti s COVID-19 v karanténě či je u nich potvrzena nákaza virem COVID-19. Objednáním úklidové či pomocné služby prohlašujete, že v místě výkonu objednané služby, ani v jeho bezprostředním okolí nejsou známy žádné případy COVID-19, a to ani ve stavu karantény či podezření. Dále se zavazujete až 14 dní zpětně nás o případné změně ohledně rozšíření či nákazy COVID-19, a s tím spojené karanténě informovat. V případě zatajení této skutečnosti budou vůči Vaší osobě či společnosti učiněny právní kroky pro náhradu případné škody, která by Vaším jednáním byla způsobena naší společnosti.

Děkujeme za pochopení, Ukliďmi.

Jak porazit rez

Kovové předměty nebo i součástky vybavení jsou vysoce pevné a odolné, bohužel mají i svou slabinu – rezaví. Stačí relativně nepatrné narušení ochranného povrchu, od malých nenápadných teček se rez může rozšířit na velkou plochu. Krom toho, že postupně narušuje pevnost materiálu, vytváří porézní vrstvu, která stále opadává a odhaluje další a další místa.  Rezavé skvrny se mohou šířit i dál od zdroje, a krom toho, že se špatně čistí, působí velmi nevzhledně. Jak si poradit se stopami rzi v koupelně na vodovodních bateriích, v kuchyni u vybavení nebo třeba na dekorativních prvcích v zahradě?

Základem jsou kvalitně ošetřené materiály

Určitě nemá cenu měnit kovové prvky za plast. Ten sice nerezaví, ale nebude dosahovat takových kvalit, hlavně co se odolnosti a pevnosti týká. V některých ohledech je kov prostě nezastupitelný. Prvním krokem k zachování trvale dobrého vzhledu je výběr kvalitních materiálů a také kvalitní ochrany. Vodovodní baterie, ale třeba i drobnosti jako jsou řetízky, závěsné poličky do sprchového koutu, konzole, zahradní nábytek vždy vybírejte pečlivě.

Kartáč a drátěnka – nepříliš šetrné, ale účinné

Pokud už se stopy rzi objeví, pak je nejúčinnějším postupem mechanické odstranění a obnova ochranné vrstvy. Bobtnající místa rzi je třeba odloučit, ideální jsou tvrdé kartáče, smirkový papír nebo drátěnka. Při práci ale pozor, ať nezdrsníte a nepoškrábete zbytečně velkou plochu. Na ošetřené místo se doporučuje také chemický odrezovač. Speciální roztok zpravidla obsahuje kyselinu fosforečnou a další látky, které váží rez. Pomohou tak dosáhnout lepších výsledků a hlavně, na povrchu vytvoří kompaktní ochrannou vrstvu.

Babské rady – překvapivě účinné

Co ale se rzí, která se rozšíří po obkladech, dlažbě nebo ve vaně? Pokud není třeba velký zásah a chemickým prostředkům se snažíte vyhnout, pak si můžete vyzkoušet i staré prověřené rady našich babiček. Kyselinu fosforečnou totiž nemusíte kupovat v drogerii ve vysoké koncentraci, poměrně běžně ji máte třeba v lednici. Ano, jako první pomoc můžete použít třeba Coca Colu. Naše babičky na rez používaly i domácí jablečný ocet. Stačí nanést hadříkem nebo rozprašovačem na rzí poskvrněnou plochu a po chvíli působení dočistit hadříkem. Dobře poslouží také citronová šťáva smíchaná se solí, tam využíváte kombinaci přirozené přírodní kyseliny s abrazivními částečkami krystalů.

Pokud se rez usadí třeba na ručnících, koupelnovém textilu nebo si zničíte oblíbené tričko, pak můžete vyzkoušet citronovou šťávu. Pokapejte zasažená místa, zasypte solí a nechte působit. Někdy vám od rzi na látce pomůže i docela obyčejné mýdlo s jelenem.

Ať už budete používat speciální prostředek proti rzi koupený v drogerii nebo sáhnete po přírodních návodech, na rez si dávejte pozor a bojujte proti ní už ve chvíli prvních nepatrných změn. Bohužel, i tak je někdy nejlepší cestou k čisté koupelně výměna kovové součástky. Kroužky v odtoku ve vaně, vodovodní baterie, drátěný systém, ale i madla mohou zbytečně kazit vzhled celého interiéru a vám budou donekonečna přidělávat práci.

Můžete si také objednat profesionální úklid bytu a domácnosti.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.

Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu.
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Objednávky přijímáme

Pondělí až pátek 8 - 18 hod.
Mob.:+420 725 971 256

info(zavináč)uklidmi(tečka)cz

Sídlo firmy

Ukliďmi.cz
Jankovcova 1566/2b
170 00 Praha 7

Fakturační údaje

Michal Anýž
Třebešovská 2254/105
193 00 Praha 9
Horní Počernice

Číslo učtu : 772772772
Kód Banky : 0600
IBAN: CZ73 0600 0000 0007 7277 2772
BIC ( SWIFT ): AGBACZPP

 

IČ: 69528608
DIČ: CZ8008140261

zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.