Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Jak se zbavit bakterií v domácnosti

Náš svět osidlují kolonie tisícovek druhů bakterií. Žijí v prostředí všude kolem nás, nezanedbatelné množství jich žije přímo s námi, uvnitř našeho vlastního biologického prostředí. Zdaleka nemůžeme označit všechny bakterie za nebezpečné, bakterie pomáhají strávit potravu, podporují imunitní systém, ale samozřejmě také způsobují záněty, infekční průjmová onemocnění nebo alergie. Abychom žili s bakteriemi v mírovém stavu, je třeba zajistit základní kroky a účinně omezit vliv těch „špatných“.

Bludný kruh – čisté ruce, kontaminovaný mobil

Samozřejmostí je časté mytí rukou, ale to k prevenci nestačí. Co třeba mobilní telefon? S příchodem domů si umyjete ruce, ale pak z kapsy vylovíte telefon, projdete nové zprávy a z povrchu dotykové obrazovky znovu vrátíte na své ruce vše, s čím jste se přes den setkali. Stejně nenápadnou a zároveň vysoce kontaminovanou plochou jsou ucha kabelky, popruhy a zipy batohu, peněženka nebo brýle. Vyplatí se mít u sebe balení jednorázových dezinfekčních ubrousků, kterými můžete otřít frekventovaně používané plochy. Klidně několikrát za den.

Kuchyně nebo pracovní stůl? V počtu bakterií srovnatelné výsledky

Koupelna s WC jsou často zařazeny mezi nejrizikovější místa, kde se to bakteriemi jen hemží. Ve skutečnosti na vás zdaleka vyšší nebezpečí číhá v kuchyni, nebo u pracovního stolu v kanceláři. V kuchyni vybalujete nákup, pracujete se syrovými potravinami. Vlhko, teplo a přítomnost biologických látek jsou pro bakterie doslova rájem. Jak často měníte houbičky na mytí nádobí? Nenecháváte v oběhu příliš dlouhou látkové utěrky? K základnímu úklidu odkládacích a pracovních ploch se hodí obyčejný dezinfekční prostředek v rozprašovači a zásadní je také častá výměna textilu.

Na pracovním místě byste měli alespoň občas vyčistit klávesnici, telefon nebo další dotykové plochy – třeba povrch kopírky nebo desku stolu. Zkuste někdy vědomě sledovat, kolika klik u dveří se dotknete, kolik předmětů máte běžně v ruce, než si znovu umyjete ruce…

Je opravdu třeba všechno dezinfikovat?

Někteří lidé v nadsázce podceňují vliv bakterií na kvalitu života i zdravotní stav. Na druhé straně se určitě často setkáte i s lidmi, kteří pro dobrý pocit často používají dezinfekci v silné koncentraci nebo zbytečně často. Rozumné je naučit se stát uprostřed obou vyhraněných pólů. Pravidelné mytí rukou, dezinfekce často používaného telefonu nebo předmětů osobní potřeby a samozřejmě čistá domácnost jsou ideálním základem. V neznámém prostředí se vyplatí vyšší obezřetnost a opatrnost, doma si můžete v dobrém trošku polevit a „zahřešit“. Konec konců, když vystavíte organismus jemnému střetu s malým množstvím bakterií, posílíte vlastní schopnost s nimi bojovat a trénujete imunitní systém.

 

Můžete si objednat úklidovou firmu a její úklidové služby, které to vyřeší za vás.

Stačí vyplnit a odeslat formulář níže.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.

Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu.
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Objednávky přijímáme

Pondělí až pátek 8 - 18 hod.
Mob.: +420 725 971 256

info(zavináč)uklidmi(tečka)cz

Sídlo firmy

Ukliďmi.cz
Jankovcova 1566/2b
170 00 Praha 7

Fakturační údaje

Michal Anýž
Třebešovská 2254/105
193 00 Praha 9
Horní Počernice

Číslo učtu : 772772772
Kód Banky : 0600
IBAN: CZ73 0600 0000 0007 7277 2772
BIC ( SWIFT ): AGBACZPP

 

IČ: 69528608
DIČ: CZ8008140261

zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.