Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Jak si naplánovat uklízení a nezbláznit se?

Dokonale uklizený a provoněný byt je téměř fikce. Zvlášť pokud máte malé děti. Přesto není nutné zaujmout jedno z hraničních kritérií, a to buď zcela rezignovat nebo naopak usínat s prachovkou v ruce a do noci po všech neustále uklízet. Zkuste zavést pár pravidel a uklízení dát jakýsi řád. Nový přístup vám třeba uleví a váš byt prokoukne i s menší námahou.

Jak často a jak pečlivě uklízet?

Základem každé změny je rozumná úvaha. Vyluxovat koberce, vytřít podlahu, setřít prach z nábytku a umýt vanu s umyvadlem je prostě nutné. Musí se ale všechny činnosti vykonávat každý den? Pokud máte psa nebo kočku, pak bude boj s chlupy stát práci navíc. Na druhou stranu, některé dny se doma setkáte po škole, kroužcích a pracovních pochůzkách opravdu až v podvečer. Je nutné ještě do minima času vmáčknout chvíli u vysavače?

Zkuste si udělat rozvrh, který rozdělí jednotlivé úkony. Vyberte si den, kdy budete věnovat praní tak, aby prádlo uschlo akorát k žehlení a prádlo na vás nečekalo v nevzhledné hromadě další týden. Utřít prach nebo vyluxovat můžete v mezeře mezi vyzvedáváním dětí z kroužků. Klidně můžete zavést i pravidelné služby, které si budou mezi sebou střídat i ostatní členové domácnosti.

Zapojte do úklidu i děti

Zapojte do úklidu celou rodinu! Vaše domácnost není jen vaše, vést děti k pomáhání se vyplatí už od útlého věku, později bude menší problém chtít po nich pravidelnou pomoc, protože budou brát uklízení jako větší samozřejmost. Do určitého věku…

Můžete vyhlásit soutěž, kdo nejrychleji posbírá kostky, můžete si během uklízení pustit hlasitou hudbu a udělat z uklízení legraci, můžete si spolu slíbit malou odměnu. S ohledem na věk a šikovnost můžete dětem svěřit dílčí úkoly, utřít prach, vynést koš, umýt umyvadlo. Smiřte se s tím, že jejich úklid nebude tak dokonalý, ale v žádném případě po nich věci neopravujte. Ukažte jak a nechte je, ať se to naučí. Získají tak nejen dobrý pocit, ale podpoříte tak i jejich zdravé sebevědomí.

Vážně vás baví uklízení…?

No a co uvážit investici do paní na úklid. Vůbec není ostuda domluvit si velký úklid u úklidové služby a místo soboty strávené mytím oken a drhnutím koberce si užít hezký rodinný výlet. Profesionální úklidovka má techniku, čistící prostředky, zkušenost a čas! Na rozdíl od vás. Přizpůsobí se vašemu běhu a kalendáři a uvolní vám ruce na mnohem zajímavější činnosti. Můžete se věnovat své profesi, pustit se do zanedbávané zahrady, vyřídit pochůzky nebo si prostě jenom obyčejně odpočinout. Dokonale uklizený byt si užijete a oceníte i čas navíc, který najednou budete mít pravidelně sami pro sebe.

 

A pokud se vám nic z tohoto nechce řešit, objednejte si naši úklidovou firmu. Stačí vyplnit formulář níže.

 

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.
Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu. Vepište prosím do poznámky.
zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.