Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Jak uklidit za 30 minut, když má přijít návštěva

Určitě jste to už zažili mockrát. Vracíte se z práce, kabelka vám padá z ramene, v rukou vláčíte těžký nákup, dítko na vás valí zážitky ze školky nebo křivdy způsobené v průběhu vyučování a do největšího zmatku se vám ozve kamarádka, nebo dokonce tchýně. Zaskočí na kávičku a jen se na vás na chvíli ráda podívá. Odmítnou nemůžete, ale sotva odemknete byt, máte chuť se propadnout. V botníku jsou rozkopané boty, na stole zbytek snídaně a v dětském pokoji dost možná přes den vybuchla bomba.

Všechno berte s nadhledem

Pokud se k vám nežene nadmíru kritická tchýně, i s velkým provozním nepořádkem máte šanci během půl hodinky docela dobře zatočit. Nikdo kromě vás si nevšimne, že je neutřený prach, normální návštěva určitě přehlédne i novou pavučinku v rohu a určitě nebude zblízka hodnotit, kdy bylo naposledy vytřeno.

Zaměřte se pouze na místa, kterými návštěva projde. V létě můžete využít terasu nebo venkovní sezení, hezké počasí hraje do karet. V zimě se budete muset věnovat obýváku a také kuchyni, zvlášť jestli ve vašem bytě přímo s hlavním místností sousedí. Nezapomeňte na toaletu a WC. Naopak ložnici a dětský pokojíček můžete v klidu zavřít, a dokonce využít jako dočasný úložný prostor.

Uklízejte tak, aby to bylo vidět

Začněte u vchodových dveří. Pověste bundy, srovnejte boty. Na trase do obýváku posbírejte všechno oblečení, které se velmi snadno hromadí na židlích a gauči. Ušetřete čas a všechno posbírejte třeba do prádelního koše, který prostě a jednoduše odstavíte za dveře ložnice. Projděte všechny vodorovné plochy, jakou jsou parapety a stolky, sesbírejte z nich knížky, časopisy a hračky. Jakmile obývák a kuchyně zbavíte zavlečených předmětů, nápadně prokouknou. Srovnejte židle a křesla, uhlaďte polštáře a přehozy.

S domácími mazlíčky, jejich chlupy a třeba i drobky od jídla po dětech si poradí rychlé luxování. Nebojte se brát všechno jen po povrchu a opravdu narychlo. Hubicí vysavače projděte hlavní průchozí trasu, bohatě to stačí.

V koupelně srovnejte ručníky, ideálně vyměňte za čerstvé a nažehlené. Přejeďte hadříkem baterie, aby se znovu leskly, srovnejte šampony a kosmetiku na poličkách, otřete umyvadlo a zkontrolujte WC.

Drobnosti, které vám pomůžou zabodovat

Pokud vám zbude pár minut času, pečlivě otřete desky kuchyňské linky a stolu. Vyberte si vonnou svíčku, nebo kávový set a naaranžujte je na konferenční stolek nebo jídelní stůl. Do misky naaranžujte oříšky nebo chipsy. Odveďte pozornost drobnými maličkostmi.

Vyvětrejte a do vzduchu jemně rozprašte příjemnou neutrální vůni. Pokud nemáte aroma lampičku nebo vonné svíčky, dobře poslouží i volně rozprášený leštič na nábytek nebo aviváž. Udělají na návštěvu dojem perfektně vymydlené domácnosti, které se neúnavně věnujete.

Návštěva se bude omlouvat za náhlý vpád, vy můžete kontrovat omluvami za „hrozný nepořádek kolem, však to znáte“, a přitom předvést dokonale vyklizený pokoj s připraveným drobným pohoštěním.

A pokud se vám po odchodu návštěvy nebude chtít pouštět do opravdového hloubkového úklidu, klidně si pozvěte profesionální úklidovku. Proč byste si nemohli odpočinout a spolehnout na šikovné ruce, které za vás umyjí okna, naleští koupelnu a zbaví celý byt drobného nepořádku. Až se k vám příště pozve nečekaná návštěva, nebudete se muset stresovat s rychlo úklidem, a naopak pochlubit se perfektně zvládnutou domácností.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.
Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu. Vepište prosím do poznámky.
zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.