Napište nám
+420 725 971 256
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)

Žijeme s alergikem – aneb jak eliminovat výskyt prachu a roztočů

S alergií vůči exotickému ovoci nebo ořechům se dá poměrně snadno žít, stačí se vyvarovat určitých potravin. S alergií na roztoče nebo prach je však život o dost svízelnější. Zvýšené nároky na čistotu poznamenají nejen denní režim, ale ovlivní třeba i styl vybavení domácnosti. Omezení budete vnímat doslova na každém kroku, dá se najít vůbec zlepšovák nebo způsob, jak udržet alergii na uzdě, a přitom nevěnovat úklidu hodiny?

Od dýchacích potíží až po kožní vyrážky

Roztoči a prach mohou u alergika vyvolat celou plejádu problémů, od lehkého podráždění očí, občasného kýchání, negativní vliv roztočů může zajít mnohem dál a způsobit nebo rozvinout astma. Roztoči se živí zejména mikro částečkami biologických materiálů, třeba lupy, odloučenými šupinkami kůže. Živnou půdou jsou i plísně nebo bakterie. V kombinaci s teplým a tmavým prostředím se mohou roztoči množit a působit na nejzranitelnější místo alergika. Roztoče najdete v matraci, v ložním povlečení, v koupelnovém textilu, ale i v rozích skříní mezi oblečením. Rájem pro parazity jsou špatně dostupné členité profily nebo zadní strana nábytku.

Základem boje s roztoči a prachem je prevence

Pokud vás nebo někoho z rodiny trápí vážná alergie, nezbude než upravit styl vybavení. Zaměřte se zejména na textil, který zachytává prach a špatně se čistí. Pokud to je možné, vyměňte klasické závěsy za stínící techniku z pevných otíratelných materiálů. Vybrat můžete elegantní žaluzie, moderní rolety nebo japonské stěny. Místo koberců vyberte tvrdé podlahy, které budete moct rychle a snadno každý den setřít nebo vyluxovat. Ložní prádlo, ale třeba i ručníky a utěrky, měňte často a perte na vysoké teploty.

Poličky nebo odkládací plochy budete muset častěji otírat od prachu, zejména na jaře a v létě, kdy se vydatně přidává i pyl. Pokud se vzdáte drobných ozdůbek a dekorací na poličkách, ušetříte další kousek času.

Síla páry

Život s alergikem vás však nemusí zavřít do prázdného bytu. Bez pravidelného a pečlivého úklidu se neobejdete, ale rostliny, dekorace nebo zajímavé doplňky si určitě pořídit můžete. Navíc si můžete vzít k ruce moderní úklidovou techniku. Parní čistič dokáže rychle a s maximálním efektem odstranit prach, jakékoliv biologické skvrny nebo nečistoty a poradí si dokonce s mastnými otisky rukou. Zařízení je lehké a dobře se s ním manipuluje, navíc podle výrobce nabízí i několik výměnných trysek. Můžete rychle vytřít podlahu včetně špatně dostupných koutů a rohů. Perfektně vyčistíte sprchový kout, toaletu, ale i obklady. Parní čistič je univerzální, dokáže uvolnit nečistoty klidně i z čalounění. Navíc je jeho účinnost založena pouze na vysokém tlaku horké páry. Povrchy jsou čisté a zároveň dezinfikované, nemusíte se trápit s agresivní chemií ani dlouhým mechanickým čištěním.

Perfektní hloubkové čištění koberců a čalounění

K hloubkovému čištění textilu a koberců nebude parní čistič na velké ploše stačit. Zde se však nabízí další efektní varianta. Extraktor pracuje jako mimořádně výkonný vysavač. Tryskou pod velkým tlakem žene vodu a čistící prostředek přímo do vláken, uvolňuje nečistoty a ty okamžitě se zbytky vody nasává do odpadní nádrže. Koberce se zbaví roztočů a prachu, prokouknou nejen v barvách, dalším bonusem bude oživená struktura vláken. Speciální extraktor stačí použít jednou do měsíce.

Ovšem pozor, není třeba složitě vybírat speciální extraktor, bát se náročné investice ani hledat místo pro skladování. Ušetřete čas a nechte část povinností úklidové firmě. Nechat si jednou do měsíce pečlivě vyčistit koberce a čalounění je pro profesionály otázkou chvíle. Nemusíte se starat vůbec o nic. A když si necháte i umýt okna, vyčistit žaluzie a třeba vyleštit koupelnu, výsledek vás potěší úplně stejně, jako byste se o něj zasloužili sami. Navíc budete mít celý víkend volno a krásný uklizený byt si užijete v naprosté pohodě.

A pokud se vám nic z tohoto nechce řešit, objednejte si naši úklidovou firmu. Stačí vyplnit formulář níže.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.

Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu.
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Objednávky přijímáme

Pondělí až pátek 8 - 18 hod.
Mob.: +420 725 971 256

info(zavináč)uklidmi(tečka)cz

Sídlo firmy

Ukliďmi.cz
Jankovcova 1566/2b
170 00 Praha 7

Fakturační údaje

Michal Anýž
Třebešovská 2254/105
193 00 Praha 9
Horní Počernice

Číslo učtu : 772772772
Kód Banky : 0600
IBAN: CZ73 0600 0000 0007 7277 2772
BIC ( SWIFT ): AGBACZPP

 

IČ: 69528608
DIČ: CZ8008140261

zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.