Napište nám
Objednávka
Dezinfekce proti koronaviru
HOT LINE DEZINFEKCE
725 971 256
(Po-Ne)
Fungujeme bez omezení Dezinfekce provádíme do 24 h

Naše společnost si vyhrazuje právo odmítnout objednanou službu lidem, firmám či institucím, jenž jsou v souvislosti s COVID-19 v karanténě či je u nich potvrzena nákaza virem COVID-19. Objednáním úklidové či pomocné služby prohlašujete, že v místě výkonu objednané služby, ani v jeho bezprostředním okolí nejsou známy žádné případy COVID-19, a to ani ve stavu karantény či podezření. Dále se zavazujete až 14 dní zpětně nás o případné změně ohledně rozšíření či nákazy COVID-19, a s tím spojené karanténě informovat. V případě zatajení této skutečnosti budou vůči Vaší osobě či společnosti učiněny právní kroky pro náhradu případné škody, která by Vaším jednáním byla způsobena naší společnosti.

Děkujeme za pochopení, Ukliďmi.

Jak často bychom měli měnit utěrky, prát ručníky nebo vysávat

Bakterie, mikroby, viry i houby nebo plísně nás obklopují na každém kroku. To je fakt, který jen těžko zcela změníme. Okem nepostřehnutelné části se přenáší prachem, pylem, nebo i krátkým kontaktem. Některé zárodky nás nikterak neovlivní, jiné mohou při dlouhodobém působení vážně ohrozit zdraví. Drobné částečky zavdávají vzniku alergiím, ekzémům, ale mohou podnítit nebo zhoršit průběh jiných onemocnění. K základům prevence patří dodržovat dobrou osobní hygienu, mytí rukou je však jen pouhý začátek.

Zárodky s tuhým kořínkem

Každá bakterie, vir nebo další zárodek se projevuje jinak, jinak se přenáší a vykazuje rozdílnou životaschopnost nebo odolnost. Například střevní bakterie E.coli, které patří mezi nejhojnější, dokáží žít maximálně den. Jiné bakterie si však zachovávají schopnost rozmnožování i týden.

Ke kontaminaci stačí použít společný ručník, konzumace nedostatečně tepelně upravených potravin, ale třeba i otevřít si dveře klikou. Riziko přenosu můžeme relativně snadno omezit. Mezi nejlepší prevenci patří již zmíněné časté a pečlivé mytí rukou. Ve veřejných prostorech dejte přednost jednorázovým utěrkám, při výběru restaurace nebo okénka s rychlým občerstvením dejte na dobrý dojem a solidní čisté zázemí.

Kuchyně a koupelna – ideální prostor pro bakterie i plísně

Ani ve vlastní a dobře uklízené domácnosti se nevyhnete relativně vysoce rizikovým místům, která jsou rájem pro množení patogenní částic. Ručníky, utěrky, ale i houbičky na mytí nádobí je třeba měnit ještě dříve, než ponesou zjevné známky opotřebení. Kuchyně a koupelna jsou místem s vysokou vzdušnou vlhkostí a také patří mezi konstantně dobře vyhřáté prostory. V neviditelných částečkách zbytků potravin pak v kombinaci s vlhkem a teplem vzniká živná půda pro rozvoj mikrobů. V koupelně se přidávají odloučené kožní buňky, vlasy, a lví podíl na množení bakterií má samozřejmě i toaleta.

Nezapomínejte ani ložnici

Nezapomeňte, že i vy sami jste přenašečem bakterií a plísní, i když se cítíte zdrávi. Z pokožky se neustále odlučují staré kožní buňky, přenášíme dotekem stopy z jiných povrchů. Místo argumentu, že v ložnici jen přespáváte, si raději uvědomte, kolik hodin strávíte zachumlaní do povlečení, než jej vyměníte. V horkých letních měsících se přidává k běžnému biologickému stěru navíc i pot.

Některé přemnožené mikroorganismy se mohou projevit i zhoršeným akné. Pokud vaše děti prochází pubertou, bude důležité zvlášť dohlédnout na častější výměnu nejen oblečení, ale i povlečení a používaných ručníků.

Uklízejte pečlivě, ale nepřehánějte

pravidelnému úklidu by mělo patřit luxování, které odstraní prach a stopy vlasů nebo zvířecích chlupů. Mělo by probíhat alespoň dvakrát do týden, u namáhaných prostor, jako je koupelna, kuchyně nebo třeba vstupní chodba je třeba pečlivě vytřít. Umyvadlo, dřez i vanu myjte častěji. Nezapomeňte otřít ani kliky nebo madlo zábradlí. Ručníky a utěrky můžete klidně měnit ob den, nezapomínejte na maximální měsíční cyklus v použití kartáčku na zuby nebo pečlivé dezinfekce holicího strojku.

V nabídce obchodů najdete široké spektrum prostředků, které vám s úklidem pomohou. Jednoduchou aplikací působí na všech površích a likvidují i stopy patogenních zárodků. Nicméně nic se nemá přehánět a rozhodně byste se neměli snažit vytvořit z bytu dokonalou sterilní zónu. Lidský organismus se potřebuje třeba jen cvičně potýkat s drobným zatížením. Perfektní čistota by se mohla obrátit proti vám a přivodit problémy se stejnými projevy, jako některé bakterie a plísně.

Také si přečtěte:
Úklid bytů v době koronaviru

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA - ÚKLID

Odešlete nezávaznou poptávku pro zjištění ceny.

Prosíme, uveďte následující důležité informace.

Byty, rodinné domy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Typ úklidu (klasik/general) + činnosti navíc (doplňkové služby).
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.

Kanceláře, kancelářské prostory, firmy

  • Adresa, výměra v m2.
  • Počet pater, místností, stolů, WC, kuchyněk - popis objektu.
  • Čistící prostředky a vybavení - vlastní/naše.
  • Preferovaný čas úklidu.

Objednávky přijímáme

Pondělí až pátek 8 - 18 hod.
Mob.:+420 725 971 256

info(zavináč)uklidmi(tečka)cz

Sídlo firmy

Ukliďmi.cz
Jankovcova 1566/2b
170 00 Praha 7

Fakturační údaje

Michal Anýž
Třebešovská 2254/105
193 00 Praha 9
Horní Počernice

Číslo učtu : 772772772
Kód Banky : 0600
IBAN: CZ73 0600 0000 0007 7277 2772
BIC ( SWIFT ): AGBACZPP

 

IČ: 69528608
DIČ: CZ8008140261

zavolejte nám
Odesláním tohoto formuláře beru na vědomí, že pro vyřízení poptávky jsou zpracovávány výše uvedené identifikační (jméno a příjmení) a kontaktní osobní údaje (telefonní a e-mailový kontakt), jejich poskytnutí je dobrovolné, bez nich by však nebylo možné zaslat naší cenovou nabídku a posléze uzavřít smlouvu.

Více o zpracování osobních údajů naleznete v informaci o zpracování osobních údajů dostupné na webových stránkách v části GDPR.